מקטע 44 בשביל ישראל יקח אתכם מגב חולית עד ספיר. במהלך המקטע תעברו בנחל נקרות, אתר סדקים, הקלדרה ותסיימו ביישוב ספיר. ריכזנו עבורכם את כל המידע עבור מקטע 44 עם נקודות התחלה וסיום, נקודות מים, אורך המסלול, חניוני לילה ומלאכי שביל
התחילו את המסלול מחניון גב חולית. בכניסה לחניון מכיוון מזרח תגיעו לפיצול שבילים – כחול ואדום. בפיצול פונים שמאלה, עלו על הסימון האדום ומתחילים ללכת בתוך נחל נקרות כ-1.4 קילומטרים, עד שתגיעו לפיצול שבילים נוסף – סימון אדום ושביל ישראל.
פנו ימינה אל שביל ישראל והמשיכו על תוואי נחל נקרות, נחל נקרות הוא נחל אכזב הנשפך אל נחל הערבה. הנחל נקרא בערבית ואדי אלג’ריר (“הנחל הגורר”). הוא נקרא כך בשל הגומחות הרבות שנחצבו על ידי השיטפונות בדפנות הקניון.
המשיכו ללכת עוד כ-2 ק”מ עד שתגיעו לפיצול שבילים נוסף, פנו ימינה אל השביל הכחול ועלו בעלייה תלולה אל הר יהב, מראש ההר תזכו לתצפית מהממת על כל האזור.
רדו מההר והמשיכו ללכת בערוץ הנחל בין עצי שיטה. המשיכו בדרך נוחה עד לאתר סדקים (סדקי האומץ), הוא תופעה שמתרחשת כאשר מתחת לסלע הגיר הקשה ישנה שכבה רכה יותר של סלעי חוואר וחרסית, שמתפוררת עם השנים כתוצאה מגשמים וסחף, וגורמת לסלע הגיר להתמוטט עקב כך שאין בסיס שיחזיק אותו יציב ושלם. מעבר מדהים ביופיו. שימו לב שלמרות המסומן במפה אין סולמות עזר כלל. יש מספר נקודות קשות למעבר.
משם המשיכו בסימון הירוק בתוואי הנחל עד שתגיעו אל הקלדרה, זוהי תופעה גיאולוגית מפורסמת בעולם שמאוד נדירה בישראל. הקלרדה היא לוע התמוטטות שקוע ועגול שנוצר לאחר קריסת תקרתו של תא המאגמה המצוי מתחת להר געש.
במקום תמצאו שלט הסבר שנותן יותר אינפורמציה על התופעה המעניינת. משם המשיכו עוד כ-2.3 ק”מ בסימון שבילים כחול אל הישוב ספיר. זוהי גם נקודת הסיום של המסלול. מומלץ לבקר בפארק ספיר היפיפה שנמצא ליד הישוב לצד הבסיס הצבאי עין יהב.